Velkorysý otevřený prostor s výhledem na malebnou krajinu

0
37

Majitelé domu nás oslovili ještě ve fázi hrubé stavby, a tak jsme interiér mohli navrhnout přesně podle našich představ o moderním pohodlném bydlení.

Jak jsme postupovali?

Pomohli jsme definovat jednotlivé obytné zóny a navrhli jsme nábytek na míru. Prostor jsme rozdělili na jednotlivé místnosti pouze opticky, použitím jiného materiálu pro nábytek a obklad stěny. Jeden prvek plynule navazuje na druhý. Dveře se skrytou zárubní navazují na obklad a ten navazuje na knihovny.

Samotný vstup do domu je od obytného prostoru oddělen rafinovanou stěnou ze svislých dubových latí. Při bočním pohledu se překrývají a zamezují tak pohledu do kuchyňské části. Jak postupujeme dále do domu, mezerami mezi laťkami můžeme postupně nahlédnout dále: do kuchyně nebo k bazénu. Z masivních latí je i obklad za televizí.

Barevná paleta a materiály

Matná šedá stěrka na podlaze a sukovitý dub je doplněn výraznou vínovou. Ostrůvek v kuchyni a čelní plochy skříní jsou z odolného kompaktního laminátu se speciální nano úpravou, díky které na matném povrchu není vidět otisky prstů.

Varná deska s odsavačem BORA efektivně zachytí veškerou mastnotu a pachy odvede podlahou ven z místnosti. Na nerezovém plátu grilu lze připravit cokoliv: maso, grilovanou zeleninu nebo palačinky. S tímto řešením digestoře je třeba počítat již ve fázi hrubé stavby a do podlahy zabudovat potrubí.

Z kuchyně se přechází do prostorné spíže, kterou jsme schovali za praktické zasouvací dveře. Jídelní stůl je vyroben ze středové části starého dubového kmene na stabilní kovové podnoži.

Do koupelny jsme navrhli jako ideální řešení nábytek z kolekce NEXT.

Interiér je výsledkem výborné spolupráce s klientem, který se nebál použít výrazných odstínů i neokoukaných řešení, a dokonce neváhal vyměnit již instalované stavební prvky.