Aktuální trendy v bydlení

0
40

Rok 2022 v bydlení pokračuje směrem k udržitelnosti. Zdůrazňuje funkčnost, minimalismus a řemesla, do bydlení přináší ještě více přírody, zemitých odstínů, ale také pastelových kontrastů… Vybrali jsme pro vás pár tipů.

Zemité a Very Peri

Zemité odstíny přinesou do našeho bydlení v roce 2022 stabilitu a ozdravující sílu přírody. Své místo na výsluní si posílila hnědá (především odstín Pantone Coffee Quartz) a přírodní odstíny. Zajímavě je doplní výrazná bordó či pastelové odstíny. Ve výběru barev pro sezónu 2022 se však pozornost zaměřuje především na barvu roku, kterou se podle Institutu barev Pantone stal zvláštní nafialovělý odstín Very Peri. Má v sobě jas, určitou magii a vznešenost, ale není příliš „ostrý“.

Bílá opět potvrzuje svou nesmrtelnost, jinak to není ani s černou. Ta zazáří spolu se zlatou především na detailech.

Vzduch, minimalismus a funkčnost

living room with beauitiful sunrise and mountain backdrop

Interiéry budou v roce 2022 směřovat především k osvobozující vzdušnosti a funkčnosti, což naznačuje i zmíněné barevné schéma… Méně je více. Krásné věci mají být také funkční, dokonce multifunkční. Stále cítit trend, který z domova udělal pracoviště i místo, kde si zacvičíte či prohlédnete filmovou novinku.

Hlavně přírodně

Směrování k přírodě a udržitelnosti je trendem posledních let nejen v zařizování interiérů, ale také ve stavebnictví a ve společnosti celkově. Sezóna 2022 tento kurz dodržuje ještě poctivěji. Máte mnoho možností, jak si přírodu přinést domů: sušené či živé květiny, ratan, zmíněné zemité barvy, dřevo, hlína… Pokud přírodní materiály spojíte s vlastní kreativitou, možností recyklovat nebo se šikovností lokálních řemeslníků, budete in. Nezapomeňte při jejich výběru na to, co je nejdůležitější – aby neškodily našemu zdraví.