Co je dobré zvážit, pokud jste uspěli na více pohovorech najednou radí 123jobs Media

3
150

Nacházíte se ve výhodné situaci, která si zasluhuje gratulaci. Zaujali jste na několika pracovnách pohovorech, a to dokonce natolik, že vás pozvali k dalšímu kolu či vám rovnou nabídli podpis pracovní smlouvy. Nyní se zamýšlíte nad tím, kterým místům věnovat zvýšenou pozornost, kde by vás to mohlo opravdu bavit a které nabídky naopak pro vás představovaly určitou záchrannou síť. Co vše tedy vzít v potaz?

Společnost 123jobs Media se stala největším českým provozovatelem pracovních portálů a on-line náborových aplikací. Do úspěšné rodiny 123jobs Media aplikací se nově připojili moderní job portály Žirafa.cz a Jobsi.cz.

Celkové profesní směřování

Někdy je dobré podívat se na svou vlastní situaci tak trochu s odstupem. Zamyslete se nad tím, kde se v životě nacházíte, kam hodláte pokračovat, jestli se jedná o místo, kde byste již rádi zakotvili anebo naopak o přestupní stanici na cestě k vaší vysněné práci. Je velmi důležité, abyste přijali pouze takovou práci, která do tohoto celku bude dobře zapadat a kde nehrozí, že za měsíc si budete říkat, že to vlastně od začátku vůbec nebylo pro vás.

Konkrétní podmínky

A teď čistě prakticky – mzda, pracovní doba, dovolená, bonusy, benefity, případné dojíždění – projděte si všechna místa bod po bodu a ujasněte si, co je pro vás v práci prioritou. Možná vám nevadí práce přesčas, pokud je skvěle zaplacená, anebo naopak nechcete trávit život v kanceláři a raději se trochu uskromníte při nákupech a dovolených, preference jsou velice individuální. Uvědomění si těchto záležitostí vám pomůže představit si lépe realitu zaměstnání a vyhledat si tu nejvhodnější nabídku inzerce práce zdarma.

Klady a zápory

Pokud jste analytický typ, velmi dobře vám může posloužit sepsání klasického seznamu kladů a záporů pro každou pozici. Můžete zahrnout jak shora uvedené praktické věci a to, jak práce zapadá do vašeho životního celku, tak třeba také věci zcela intuitivní – jak jste se cítili v dané kanceláři, jak vám byli sympatičtí lidé, jak na vás působí celý pracovní přijímací proces. Vždy však pamatujte na to, že i s podrobnou analýzou můžete šlápnout vedle.