Srovnání parametrů Hola VPN Free versus Atlas VPN Free: Jakou VPN zvolit?

4
148

Koho se vyplatí objednat: Hola Free VPN, nebo toho více nabízí AtlasVPN Free? U obou VPN jsme porovnali parametry, spravedlivě je obodovali a výsledek je 6,4/10 vs 7,6/10.

Rychlost stahování a nahrávání Hola VPN Free – Atlas Free VPN, která vítězí?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Hola Free VPN a Atlas Free.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 4 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 168 Mb/s. Hola Free VPN se ukázala o 164 Mb/s pomalejší než Atlas Free.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u Hola Free VPN dosáhl hodnoty 15 Mb/s. AtlasVPN Free jsme v průměru naměřili 137 Mb/s. Je tedy o 122 Mb/s rychlejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 217 ms. Čas odezvy u Atlas VPN Free skript odhalil 31 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže Hola VPN Free byla o 186 ms horší.

Průběžný bodový součet Hola VPN Free vs. AtlasVPN Free činí 3 /10 – 8/10.

Zvládne Hola! VPN Free obejít geolock Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Hola VPN Free tuto významnou funkci nezvládne. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, AtlasVPN Free Netflix odemknout nedokáže.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž Atlas Free VPN tuto dovednost zvládá. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí obsahuje.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a BitTorrent. Třeba Hola Free VPN nabízí ochranu před DNS únikem a Atlas Free VPN třeba nezahrnuje white-listing.

U funkcí VPN je tak skóre 8 /10 vs. 6/10.

Jak se daří Hola Free VPN v počtu serverů a zemí?

Málo serverů v kombinaci s vysokým počtem uživatelů se může podepsat v nízké rychlosti VPN, Hola VPN Free má ve správě 1 000 serverů. V seznamu Atlas VPN Free se uvádí 3 serverů. První z porovnávaných VPN tak nabízí o 997 víc .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u Atlas Free VPN během psaní článku byl 2. Druhá z porovnávaných VPN má 190, čili o 188 víc. V této disciplíně tedy vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Hola! VPN Free umí 3. Atlas Free VPN povolí současně připojit neomezeně zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy zvládá Hola Free VPN a jaké zvládá Atlas VPN Free?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Hola VPN Free podporuje systém Android a ochrání telefony s iOS, druhá VPN služba AtlasVPN Free iPhony s iOS ochrání, zařízení s Androidem umí bez problémů zabezpečit.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. Hola Free VPN má kořeny v Izraeli. Sídlo druhé srovnávané VPN je v USA.

Služba Hola! VPN Free nebyla lokalizována v českém překladu, Atlas Free VPN česky taky nastavit nelze.

V souboji podporovaných platforem dosáhla Hola! VPN Free bodového součtu 8/10, Atlas Free VPN si nese hodnocení 6/10.

Předplatné Hola VPN Free : Atlas VPN Free

Atlas Free můžete mít zdarma, předplatné druhé z VPN můžete mít zdarma. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 10 z 10, respektive 10 /10 pro druhou jmenovanou.