Víte, co vše je potřeba zohlednit, když vybíráte matrace do postele?

3
218

Dnešní nabídka matrací je v kamenných prodejnách i e-shopech obrovská. Můžeme si koupit zcela jednoduché a běžné typy matrací, ale i modely, které jsou tvořeny mnoha materiály, jsou z každé strany jinak tvrdé, rozdíly jsou i v obalu. Mohlo by se zdát, že je těžké vybrat si ideální typ. Naštěstí, spousta výrobců volbu lidem usnadňuje přehledným řazením, dokonalým popsáním matrace i doporučením vhodného roštu pod matraci, s nímž ladí a plní svou funkci naprosto dokonale.

Základní údaje o vás

Nejdříve je potřeba vědět pár základních údajů o vás. Zamyslete se, jak rádi a nejčastěji spíte, jaká je vaše aktuální váha, zda se nadměrně potíte, zda býváte často nemocní nebo trávíte kvůli zdravotní indispozici, která je trvalá, v posteli soustu času denně. Také byste měli sami nejlépe vědět, zda vám vyhovuje matrace do postele měkká, střední či tvrdá. Ideální je zastavit se v prodejně matrací a tvrdost si bez studu na pár matracích zkusit tím, že si na chviličku lehnete. Jsou zde na to zvyklí, proto také prodejny matraci fungují.

Co by měla matrace splňovat?

Jiné požadavky na matraci má člověk, který na ní spává denně, jiné ten, který na ni ulehne jen o víkendech. Zaměřte se při výběru na nosnost, složení, tvrdost, také na rozměry, výšku a doporučený rošt. Hlavní rozdíl je např. mezi matracemi z líné pěny a taštičkovými matracemi. Matrace je uvnitř jiná, někomu vyhovuje spíše pěnová, jinému připadá příliš vazká.

Oblíbené jsou zdravotní matrace. Věděli jste třeba, že můžete koupit matraci vhodnou pro alergika? Např. matraci Monna Perfo, která je k dostání na matrace.purtex.cz. Je výrazně vzdušná, složená ze tří druhů kvalitních pěn pro výbornou oporu a dokonalý odpočinek. Potah je možné doplnit o ventilační 3D mřížku nebo zesílený bok. Je určena pro osoby s váhou do 150 kg.

Podívejte se na kompletní nabídku na matrace.purtex.cz. Jistě si vyberte s ohledem na své zdraví i přání.