Cukrová třtina na nečekaném místě. Hledali byste ji v obalu mléka?

3
111

A právě ta je použita k výrobě uzávěrů a vrchních vrstev nového obalu pro RAJO trvanlivá mléka. Jak nové obaly poznáte? Lehce, podle přírodní barvy a zeleného uzávěru. Myslete i vy mlÉKOLOGICKY!

Pokud i vás při nákupu potravin zajímá, jak jsou baleny, tak vás jistě potěší trvanlivá mléka RAJO, kde až 88 % obalu pochází ze surovin z obnovitelných zdrojů – papír ze dřeva, plastový uzávěr a vrchní plastové vrstvy obalu z cukrové třtiny. Jak je to možné?

Obnovitelné vs. vyčerpatelné
Výzkumy ukázaly, že z cukrové třtiny lze z hlediska fyzikálních i chemických vlastností získat takové polymery na výrobu plastu jako z ropy. Rozdíl je „pouze“ v tom, že při pěstování a zpracování cukrové třtiny na výrobu plastu není vypuštěno tolik skleníkových plynů a navíc je obnovitelným zdrojem. Díky tomu, že nové obaly litrového trvanlivého mléka RAJO mají 88% materiálů vyrobených z obnovitelných zdrojů, tedy ze dřeva a cukrové třtiny vypěstovaných v ekologickém hospodářství, podařilo se značce snížit i uhlíkovou stopu tohoto obalu a to o 21 %.

I nový mlÉKOLOGICKÝ obal separujte
Přestože obal je vyroben iz cukrové třtiny, zaručuje vysokou ochranu mléka během celé jeho trvanlivosti a lze jej separovat i recyklovat běžným způsobem. Pozor, obaly nejsou biodegradovatelné, takže do kompostu určitě nepatří, ale ani do modrého kontejneru, i když vypadají jako papírové. Po vypití trvanlivého mléka RAJO obal spolu s víkem vhoďte do žlutého kontejneru na plasty nebo oranžového na nápojové kartony.

V novém obalu naleznete od ledna 2022 postupně všechny druhy trvanlivého mléka RAJO v litrovém balení – plnotučné, polotučné i nízkotučné. Obal je přírodní barvy, neboť je vyroben mimo jiné z nebělené lepenky, která dodává produktu přírodní vzhled. Ekologický je také přepravní obal, ve kterém se nachází 12 balení mléka RAJO. Je vyroben ze 100% recyklovaného papíru a lze jej opětovně recyklovat. Stačí, když ho hodíte do modrého kontejneru na papír.